Uluslararası Eşya Taşımacılığı

15.12.2020
362
Uluslararası Eşya Taşımacılığı

Uluslararası eşya taşımacılığı, eşyaların bir ülkeden diğerine taşınmasıdır. Bu, eşyalar belirli bir ülkenin sınırlarından hava, kara veya deniz yoluyla diğerine geçtiğinde, ulaşım yönteminin uluslararası taşımacılık olarak kabul edildiği anlamına gelir.

Uluslararası taşımacılık işçileri dünya çapında ve ulusal sınırların ötesine geçiyor. Güvenli ve hızlı nakliyeyi sağlayan nakliye acenteleri ve nakliye şirketleri tarafından gerçekleştirilir.

Uluslararası taşımacılıkta ulaşım şekli ve araçları, sevk edilecek malların zamanlamasına büyük ölçüde bağlıdır. Örneğin, yiyecek veya meyvelerin taşınması hızlı teslimat gerektirir. Bu nedenle, bir taşıma modu seçerken hız ve mesafe dikkate alınmalıdır.

Eşya türü ve uluslararası nakliye fiyatları

Nakliye seçiminiz büyük ölçüde eşya türünüze ve girişim için gereken iş gereksinimlerine bağlıdır. Hizmet, kalite, maliyet, organizasyon ve zamanı dengelemek için taşıma modunu mallarınızla eşleştirmelisiniz.

Taze ürünlerin (örneğin meyve, sebze, taze et) taşınması hız ve zaman gerektirecektir. Bu ürünlerin taşınmasında soğutma da dikkate alınmalıdır.

İşletmeniz hayvanların taşınmasını içeriyorsa, belirli kurallara ve düzenlemelere uymanız gerekir. Güvenli ve başarılı hayvan taşımacılığına uyulması gereken kurallar ve izinler vardır. Eşyalarınız tehlikeli olarak kabul edilirse, bunları taşırken gerekli olan katı prosedürleri izlemelisiniz.

Uluslararası ticarette ulaşım şekilleri

Dört ana uluslararası ulaşım şekli karayolu, deniz, demiryolu ve havadır. Her modun, ihraç edilen veya ithal edilen malların türüne ilişkin avantajları, dezavantajları ve koşulları vardır. İttifak Uzmanları, çoğu zaman en ucuz olan en çevre dostu ulaşım konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır. Markanız ekolojik taşımacılık içeriyorsa, bu size daha yüksek bir pazarlama değeri verecektir. Bazen birden fazla taşıma şekli kullanmanız gerekebilir veya lojistikle ilgilenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karayolu taşımacılığının maliyeti

Karayolu taşımacılığı diğer üç moddan daha esnektir. Mallarınızı takip etmek, sevkiyatları güvence altına almak, nakliyeyi planlamak ve ilgili ücretleri ödemek nispeten daha kolaydır. Öte yandan, özellikle trafik söz konusu olduğunda uzun mesafeler zaman açısından verimli değildir. 

Büyük miktarlar söz konusu olduğunda, karayolu taşımacılığı kilometre başına ton başına değişir. Karayolu taşımacılığının ekolojik maliyetini hesaba katabilirsiniz. Kendi kamyonlarınıza sahip olmak istiyorsanız, böyle bir kamyona sahip olmanın maliyeti, sürücü hariç günlük 1300 ila 1900 USD civarında olabilir. 

Deniz konteyner taşımacılığının maliyeti

Deniz yoluyla ulaşım, diğer üç moddan daha düşük maliyetle büyük hacimler göndermenizi sağlar. Tekneler, kamyon veya uçaktan daha az karbon emisyonu ile taşımanın en ekolojik yollarından biridir. Eşyaların kara yoluyla taşınmasında nakliye konteynerleri de kullanılabilir. Ancak, yavaş tempo, hava değişimleri ve esnek olmayan güzergahlar ve programlar nedeniyle uluslararası taşımacılık gecikebilir.

Demiryolu taşımacılığının maliyeti

Bu ulaşım şekli çevre dostudur ve genellikle Avrupa gibi müreffeh kıtalarda kullanılır. Bununla birlikte, demiryolu taşımacılığının esnek olmayan programları vardır ve mekanik arızalar nedeniyle gecikebilir. Dünyanın dört bir yanındaki tüm bölgeler, uzak bölgeler için büyük bir gerileme olan saygın bir raylı sisteme sahip değildir.

Demiryolu taşımacılığı maliyetleri, kilometre başına ton başına değişmektedir. Bu, bir demiryolu mevcutsa, demiryolunu karayolu taşımacılığı için daha ucuz bir alternatif haline getirir.

Hava taşımacılığının maliyeti

Uluslararası ticaret için hava taşımacılığını kullanmak, ürün teslimatı ve dağıtımını sağlamanın en hızlı yoludur. Aynı zamanda en güvenli ulaşım yöntemleridir ve bu mod aracılığıyla çeşitli malları dışa aktarabilir veya içe aktarabilirsiniz.

Hava taşımacılığı maliyetleri esas olarak ağırlık ve kısmen mesafe ile belirlenir. Hacimler artarsa ve özellikle bu taşıyıcıların uçaklarını meşgul etmek için günlük bir paket akışını garanti edebilirseniz, fiyatlar büyük ölçüde düşebilir.

Gümrük mevzuatı

Ayrıca, eşyalarınızın yasal amaçlar için uygun etiketleme ve belgelerle donatmanız gerekir. Gümrük işlemleri ve ihtiyaç duyulan form sayısı ülkeye göre değişir: eşyalarınızı örneğin Singapur’a almak için 4 belge, Tayland için 10’a ihtiyacınız olacak.

Rakip araştırması yapmak, fiyatlandırma stratejisini tartışmak veya doğru distribütörleri bulmanıza ve yönetmenize yardımcı olmak söz konusu olsun, bizi ekibinizin geçici ve yarı zamanlı uzantısı olarak görebilirsiniz.Uluslararası Eşya Taşımacılığı

Whatsapp
Mars Transport
Mars Transport
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?