Uluslararası Deniz Taşımacılığı

15.12.2020
464
Uluslararası Deniz Taşımacılığı

Yurtdışına kargo gönderen herkes için, denizyolu nakliyatının nakliyecilere ekonomik bir fiyat noktasında nakliye hizmeti sunan bir seçenek olduğu iyi bilinmektedir. Yük taşımacılığı için en eski seçeneklerden biri olarak, okyanuslar ve su yolları gezegenimizin çoğunu kapsadığı için en uygun seçeneklerden biri. Aslında, dünyada taşınan malların yüzde 90’ından fazlası uluslararası nakliye endüstrisi tarafından taşınmaktadır. Ancak hava, karayolu ve demiryolu taşımacılığı gibi alternatif seçeneklerle, bir nakliyeci neden okyanus taşımacılığını düşünmelidir? İlk Beş avantajı öğrenmek için okumaya devam edin.

Ekonomik

Okyanus nakliye endüstrisi, özellikle uzun mesafelerde nakliyecilere en rekabetçi maliyetlerini sunuyor. Buna karşılık, bazı tahminler, deniz taşımacılığı nakliye maliyetlerinin genellikle havadan dört ila altı kat daha ucuz olduğunu göstermektedir. Bunun gibi istatistiklerle, okyanus taşımacılığının en ucuz uluslararası nakliye seçeneği olduğunu iddia etmek kolaydır.

Verimlilik

Gönderilerinizin büyüklüğü ne olursa olsun, deniz taşımacılığı şirketleri genellikle ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Daha küçük gönderiler, bir konteyneri doldurmak için diğer kargolarla birlikte gruplandırılabilir ve bu da nakliye hizmetlerinin maliyet paylaşımına olanak tanır. Daha büyük kargolar bir veya daha fazla konteyneri doldurabilir ve nakliyecilere eşsiz dökme seçenekleri sunar. Aslında, gemiler, büyük miktarda mal veya hammadde taşımak üzere tasarlandıkları için yüksek hacimli yükleri taşımak için ideal bir yoldur.

Büyük boy, ağır ve hacimli kargo kapasitesi

Deniz taşımacılığı taşımacılığının en büyük avantajı, nakliye şirketlerinin genellikle Römork (NIT) yüklerinde kırılma veya Kırılma olarak adlandırılan büyük boyutlu, ağır veya hacimli yükleri taşıma kabiliyetidir. Bu tür kargolar büyük araçlar, ekipman, inşaat malzemeleri ve daha fazlasını içerebilir. Çoğu zaman hava taşımacılığı veya hatta karayolu taşımacılığı için çok ağır veya büyük, çok büyük kargo birçok nakliye gemisinde sorun değildir.

Güvenlik

Gemiler tehlikeli maddeleri ve tehlikeli yükleri güvenli bir şekilde taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Endüstri, bu tür malların elleçlenmesinde ustadır ve geminin, mürettebatın, yükün ve çevrenin güvenliğini sağlayacak düzenlemelere sahiptir. Nakliye sırasında meydana gelen olaylardan kaynaklanan kargo kaybı, deniz güvenliği arttıkça sürekli olarak düşmekte ve son on yılda önemli ölçüde azalmaktadır. Konteynerler, ekstra güvenlik için nakliye sırasında mühürlenecek ve kilitlenecek şekilde tasarlanmıştır.

Çevre dostu

Deniz taşımacılığına kıyasla, hava ve diğer birçok ulaşım şekli çok daha yüksek karbon ayak izlerine sahiptir – çevre için kesin bir dezavantaj. Gemiler ise, taşınan her ton yük için diğer sevkiyat yöntemlerinden daha az gram egzoz gazı emisyonu üretmekte ve en verimli karbon taşıma yöntemini sağlamaktadır. Halihazırda düşük olan bu emisyonlar, teknoloji ilerledikçe, yeni gemiler devreye girdikçe ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ile çalışan seçenekler kullanıldıkça düşüş eğiliminde olmaya devam ediyor.

Doğru nakliye kararlarını vermenize yardımcı olabilecek bir okyanus taşımacılığı uzmanıyla konuşmak için bizimle iletişme geçin.

Whatsapp
Mars Transport
Mars Transport
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?