Deniz Taşımacılığı

15.12.2020
593
Deniz Taşımacılığı

Deniz Taşımacılığı, taşıyıcı gemileri kullanarak büyük miktarlarda malların taşınması için kullanılan bir yöntemdir. Mallar konteynerlere paketlenir ve daha sonra bir gemiye yüklenir. Tipik bir kargo gemisi yaklaşık 18.000 konteyner taşıyabilir, bu da deniz taşımacılığının büyük mesafelerde yüksek miktarları taşımak için uygun maliyetli bir yol olduğu anlamına gelir.

Deniz taşımacılığının taşınabileceği çeşitli yollar vardır.

Deniz taşımacılığı, makine içinde tedarik zinciri ağı oluşturan tek bir dişlidir.Teslimat sürelerinin, gümrükten geçmek zorunda oldukları için her iki taraftaki limandan geçen bir gecikmeyi içermesi gerektiğini belirtmek gerekir.

Avantajları vs Dezavantajları

Faydalar

Diğer yöntemlere göre uygun maliyetli
Ağır veya büyük ürünleri kolaylıkla manevra yapmak kolaydır
Uzun mesafelerde ucuz

Dezavantajlar

Açıkçası, deniz taşımacılığı söz konusu olduğunda en büyük eksilerden biri, ürünlerin taşınması için en yavaş seçenek olduğu için zamandır
Daha az miktarda mal için fiyat sürdürülemez
Deniz taşımacılığı, diğer ürün dağıtım hizmeti biçimlerine göre ekonomik ve çevresel olarak üstündür, ancak yalnızca büyük miktarlarda nakliye yapmak istiyorsanız veya hedef ülke uzaktaysa. Bununla birlikte, LCL seçeneğinde bile, söz konusu ürüne bağlı olarak kurye hizmetleri ve Hava Taşımacılığı hala daha iyi seçenekler olabilir.

Teklif Formu

    Whatsapp
    Mars Transport
    Mars Transport
    Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?